Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/mas-posumavi.cz/mas-posumavi.cz/libs/Nette/loader.php on line 19
MAS Pošumaví | Úvodní stránka

VÍTEJTE V POŠUMAVÍ

Projekt Místní akční skupiny Pošumaví z.s.p.o. na podporu turistického ruchu Poznej Pošumaví.

Úvodní stránka

Vítejte v Pošumaví

Hrad Švihov

Projekt Místní akční skupiny Pošumaví z.s.p.o. na podporu turistického ruchu Poznej Pošumaví.

Pošumaví je region s bohatou minulostí, který se rozprostírá na jih od Plzně směrem na Šumavu. Půvab přírodních scenérií, řídké osídlení a historicky cenné stavby umocňují krásu a výjimečnost těchto míst. Pošumaví je dosud neobjevený kraj, mezi jehož kvality patří malebná krajina, nádherné památky a kouzlo lidového umění.

Půvabné vesničky a městečka zdobí množství lidových staveb a stavení. Nevšední zážitek nabízí mnoho historických, kulturních a přírodních památek a zajímavostí.

Celá oblast leží v krásné kopcovité krajině v podhůří Šumavy.

Na návštěvníky zde kromě zřícenin hradů, divokých potůčků, hlubokých lesů, čeká také pohoda a romantika. Od temene pahorků je překrásný pohled k Šumavě či brdským vrcholkům, ale také k rovině na jihu Čech.

V Pošumaví je bohatý kulturní, společenský i sportovní život. V letních měsících se zde koná velké množství koncertů, divadelních představení a historických akcí. Celé Pošumaví je protkáno řadou turisticky značených tras a cyklostezek. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na místní gastronomii.

Pro vás, kdo se chcete seznámit s tímto krajem, připravila Místní akční skupina Pošumaví ve spolupráci s Katedrou informačních technologií Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze tyto stránky. Nejenže zde najdete celou řadu potřebných informací, ale i letáčky, které si můžete vytisknout a použít je jako základního průvodce při vašich cestách Pošumavím. Oba partneři i nadále spolupracují na vylepšování těchto stránek a jejich doplňování aktuálními daty, takže i při vašich dalších cestách do tohoto regionu, zde najdete to, co potřebujete.